Wymiana matrycy w laptopie - naprawimy.net.pl
501 516 684, 32 888 70 88,

Wymiana matrycy w laptopie

Matryca laptopa stanowi część panelu LCD i jest odpowiedzialna za wyświetlanie obrazu. Ze względu na sposób eksploatacji urządzenia oraz narażenie go na różne sytuacje losowe, jest to również jedna z części najbardziej podatnych na awarie. Kiedy w wyniku uderzenia o twarde podłoże dojdzie do jej pęknięcia, obraz na niej jest przyciemniony, a kolory rozmazane, często jest konieczne dokonanie wymiany matrycy na nową.

Diagnostyka uszkodzonej części

Serwis komputerowy ABC Komputery MESKOMP oferuje szeroki zakres usług, wśród których jest również wymiana matrycy w laptopie. Przeprowadzenie tej naprawy nie zawsze oznacza potrzebę zakupu nowej części. Dlatego zanim podejmiemy taką decyzję, przeprowadzamy profesjonalną diagnostykę. Pozwala nam ona stwierdzić rodzaj uszkodzenia oraz określić czy przyczyną problemów z brakiem obrazu jest uszkodzona matryca w laptopie, a nie jest np. taśma czy inny podzespół.

Jednym ze sposobów diagnozowania takich awarii jest podłączenie laptopa do zewnętrznego monitora. Odczytanie zawartości ekranu pomoże w rozpoznaniu przyczyny. Sytuacją, w której wymiana matrycy w laptopie staje się niezbędna, jest jej pęknięcie. Powoduje ono bezpowrotne zniszczenie części i brak możliwości usunięcia usterki. Nowa matryca powinna mieć te same parametry, co oryginalna zastosowana przez producenta laptopa.

Ile kosztuje wymiana matrycy w laptopie?

Matryca do laptopa nie jest tanią częścią, a jej naprawa również należy do droższych usług. Z pewnością jednak jest jedynym rozwiązaniem w przypadku pęknięcia lub trwałego uszkodzenia. Oryginalny ekran można wprawdzie zastąpić zewnętrznym monitorem, jednak takie rozwiązanie zmienia mobilny laptop w stacjonarnego peceta. Ponadto, jeśli jest konieczna wymiana matrycy w laptopie, cena części i usługi z pewnością nie będzie wyższa od zakupu nowego urządzenia.

Matryca w laptopie uległa uszkodzeniu? Ekran notebooka jest w złym stanie, a sprawny sprzęt jest Ci potrzebny do pracy lub nauki? Skorzystaj z usług naszego serwisu. Zdiagnozujemy usterkę i wymienimy matrycę na nową, skracając czas naprawy do minimum.