Modernizacja komputera i laptopów - naprawimy.net
501 516 684, 32 888 70 88,

Modernizacja komputerów

Branża komputerowa charakteryzuje się bardzo szybkim tempem rozwoju. W każdym roku na rynku pojawiają się nowe rozwiązania techniczne, takie jak wielordzeniowe procesory czy wydajne karty graficzne. W efekcie nowoczesny pecet czy laptop po 2-3 latach znacznie odbiega od standardów dostępnych na rynku. Nie zawsze oznacza to konieczność zaakceptowania ich ograniczonych możliwości.

W zakresie modernizacji komputera oferujemy

Czym jest modernizacja komputera?

 Intensywny rozwój informatyki, w tym jej dziedziny związanej z produkcją sprzętu komputerowego, oznacza bardzo szybkie starzenie się komputerów i laptopów. O ile w warunkach domowych czy biurowych zaspokajają one jeszcze potrzeby użytkownika, w dziedzinie gier komputerowych czy projektowania grafiki nie są już wystarczające. Przeszkoda może być nie tylko karta graficzna, ale również pojemność twardego dysku czy pamięci operacyjnej, które wprowadzają znaczne ograniczenia. Modernizacja komputera to lekarstwo na problem szybkiego starzenia się jednostki.

Dzięki przebudowie wnętrza urządzenia, w tym wymianie niektórych podzespołów na wydajniejsze, można w znacznym stopniu poprawić parametry pracy „peceta”. Znaczące może być nawet zwiększenie pojemności twardego dysku, na którym zmieści się więcej gier, filmów czy przydatnych aplikacji. Modernizacja komputera jest też bardzo ważna z punktu widzenia pracy firmy. Dzięki poprawie wydajności pracownik może realizować zaawansowane projekty w specjalistycznych programach takich jak CAD.

usługa modernizacji komputera

Jakie usługi świadczymy w zakresie modernizacji PC?

 Modernizacja komputera PC jest jedną z wielu usług serwisowych, jakie oferuje ABC Komputery MESKOMP. Zajmujemy się nimi w szerokim zakresie, dostosowując rodzaj prac do potrzeb Klienta i planowanego wykorzystania jednostki. W wielu wypadkach korzystny wpływ na wydajność może mieć rutynowa konserwacja, w tym usuwanie zanieczyszczeń czy wymiana pasty termoprzewodzącej. W zakresie oprogramowania na tempo pracy jednostki mają wpływ wszelkie „zanieczyszczenia” (takie jak słynne już ciasteczka), które zapisują się w rejestrze po każdym wejściu na stronę sklepu czy informatora. W przypadku kilkuletnich „pecetów”, których wydajność nie jest wystarczająca do obecnych potrzeb, zastępujemy obecnie podzespoły nowymi, wydajniejszymi modelami. Podczas modernizacji wymieniamy:

  • procesory i płyty główne,
  • pamięci operacyjne RAM,
  • elementy układów chłodzenia,
  • karty graficzne VGA,
  • zasilacze,
  • dyski twarde HDD na SSD.

Analiza wydajności podzespołów

Podstawę każdej naprawy czy przeglądu serwisowego stanowi diagnostyka. Dotyczy ona również modernizacji komputera. Wykonanie testów wydajnościowych pozwala określić poziom startowy, czyli stan jednostki w momencie rozpoczęcia jej modernizacji. Uzyskane informacje stanowią materiał porównawczy, dzięki któremu można wymiernie oszacować poprawę wydajności urządzenia po przeprowadzeniu prac. Analiza jest przeprowadzana za pomocą specjalistycznych programów diagnostycznych do grafiki, procesora, czy do testowania wydajności dysków SSD.

Wymiana i konfiguracja podzespołów

O starzeniu się urządzenia decydują poszczególne podzespoły. Dlatego modernizacja komputera PC lub laptopa obejmuje przede wszystkim wymianę pojedynczych elementów oraz ich skonfigurowanie tak, aby tworzyły jak najefektywniejszy zespół. Dlaczego konfiguracja jest tak ważna? Korzystając z prostego porównania można powiedzieć, że współpraca niewłaściwie dobranych elementów przypomina próbę przelania wody z beczki przez lejek. Nawet najszerszy otwór naczynia nie przyspieszy tempa przemieszczania cieczy ze względu na ograniczenia, jakie stawia otwór lejka. Przepływ danych w komputerze jest analogiczny do strumienia wody, a poszczególne podzespoły – do beczki i lejka. Nieprawidłowa konfiguracja sprawia, że możliwości jednego z podzespołów nie są w pełni wykorzystane.  

Czyszczenie komputera

Znaczna część użytkowników komputera nie zdaje sobie sprawy, jak ważne jest dla wydajności jednostki jej regularne czyszczenie. Wskazówki i zalecenia w tej kwestii producenci zamieszczają w dokumentacji urządzeń. Niestety właściciele komputerów i laptopów zapominają o tej czynności lub też nie wiedzą, jak prawidłowo ją wykonać. Dlatego, w obawie przed uszkodzeniem podzespołów, odkładają ją na potem. Po kilku latach użytkowania komputera czy laptopa warstwa kurzu szczególnie negatywnie wpływa na układ chłodzenia w znacznym stopniu zmniejszając jego efektywność. W efekcie urządzenie pracuje wolniej, mniej wydajnie i ma skłonności do przegrzewania się. Dalszą konsekwencją jest jego wyłączanie się. Czyszczenie komputera jest jedną z czynności, które wykonujemy w ramach prac modernizacyjnych.

Instalacja lub re-instalacja systemu operacyjnego

System operacyjny jest niezbędny do pracy na komputerze lub laptopie. Dlatego modernizacja PC często wymaga jego instalacji lub re-instalacji. Taka czynność jest niezbędna między innymi po wymianie dysku twardego lub wtedy, gdy zbyt duże zanieczyszczenie oprogramowania nie pozwala na jego skuteczne wyczyszczenie. W takich sytuacjach zazwyczaj jest wykonywane formatowanie dysku, a następnie ponowne zainstalowanie systemu operacyjnego. System możemy również wymienić na inny, jeśli poprzedni nie spełnia oczekiwań klienta lub jest przestarzały. Dotyczy to przede wszystkim wymiany starszych wersji Windows na nowe czy na oprogramowanie Linux.

Instalacja lub re-instalacja sterowników

Sterowniki są nie tylko uzupełnieniem oprogramowania systemowego, ale też odpowiadają za poprawną prace różnych podzespołów. Z tego powodu każda wymiana systemu operacyjnego lub jego re-instalacja wymaga też wymiany lub re-instalacji sterowników. Do tych najważniejszych i zarazem niezbędnych zaliczają się sterowniki grafiki, dźwięku i karty sieciowej. Zależnie od potrzeb i przeznaczenia urządzenia wgrywamy również oprogramowanie uzupełniające.

Nie wymieniliśmy tego co Cię interesuje? Skontaktuj się z nami!

 Wymienione prace stanowią podstawę naszej oferty. Nie wykluczają jednak innych prac, jakim podejmujemy się w zakresie modernizacji PC. Jeśli potrzebne Ci specjalistyczne oprogramowanie, pakiet biurowy, kodeki do filmów, wyciszenie komputera lub jego kompleksowa modernizacja na potrzeby gier, skontaktuj się z nami, a wykonamy je dla Ciebie.

Tu nas znajdziesz

FORMULARZ KONTAKTOWY

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest ABC Komputery MESKOMP z siedzibą w Katowicach, ul. Gen. Jankego 211