Usuwanie wirusów z laptopów i komputerów - naprawimy.net
501 516 684, 32 888 70 88,

Usuwanie wirusów z laptopów i komputerów

Każdy komputer lub laptop, który jest podłączony do Internetu i używany do pracy lub rozrywki, jest stale narażony na niebezpieczeństwo w postaci zainfekowania niechcianym, szkodliwym oprogramowaniem. Obecność wirusów i złośliwych programów może poważnie utrudnić albo nawet uniemożliwić korzystanie z komputera, a w skrajnych przypadkach skutkuje uzyskaniem przez hakerów dostępu do naszych prywatnych danych (np. hasła do witryn internetowych, numer konta bankowego i dane logowania itp.) albo możliwością zdalnego kontrolowania zawirusowanego komputera.

W zakresie usuwania wirusów
oferujemy

Jak możemy zostać zainfekowani wirusem?

 Najczęstszymi obecnie źródłami infekcji są pliki ściągane z Internetu – mogą to być zarówno gry, filmy, e-booki, zdjęcia lub niemal każdy inny rodzaj pliku. Inwencja hakerów jest naprawdę ogromna i nieustannie próbują oni dołączać złośliwy kod do kolejnych typów plików. Kolejnym źródłem infekcji jest poczta elektroniczna, a konkretniej wiadomości od nieznanych nadawców, zawierające pliki (często PDF) umieszczone w załącznikach. Kliknięcie na taki plik w celu otwarcia go, ściągnięcia lub zobaczenia jego zawartości powoduje zainfekowanie komputera złośliwym oprogramowaniem. Równie niebezpieczne są wiadomości, które wyglądają na autentyczne (np. z informacją o fakturach czy o paczce pocztowej), choć tak naprawdę są podrobione przez hakerów.

usuwanie wirusów komputerowych

 Coraz częściej oprogramowanie typu malware (w tym wirusy, spyware, konie trojańskie i innego typu złośliwe aplikacje) pojawiają się na stronach oferujących zakłady bukmacherskie oraz hazard online. Nawet kliknięcie w odpowiednio spreparowaną reklamę może skutkować zainfekowaniem komputera, warto zatem zachować daleko idącą ostrożność podczas surfowania w sieci. Korzystanie z dobrego oprogramowania antywirusowego również w znaczącym stopniu redukuje możliwość przypadkowego zawirusowania komputera. Programy tego rodzaju przydają się także, jeśli do komputera podłączane są różnego rodzaju dyski zewnętrzne, pendrive’y czy karty pamięci – każdy tego typu nośnik powinien zostać przeskanowany pod kątem obecności wirusów zanim skopiujemy z niego cokolwiek na dysk wewnętrzny naszego komputera.

Skutki wirusów na komputerze lub laptopie

usuwanie wirusów w komputerach

 Zakres możliwych działań wirusów jest niezwykle szeroki – mogą one wyłącznie spowalniać pracę komputera czy wyłączać niektóre zainstalowane programy (w tym antywirusy i firewalle), ale potrafią również kasować pliki, wykradać wrażliwe dane (loginy i hasła do banku, dane kart kredytowych czy dane dostępowe do witryn odwiedzanych przez właściciela komputera). Do częstych funkcjonalności wirusów należy też wyłączanie komputera, tworzenie grup zainfekowanych maszyn (botnetów) oraz blokowanie dostępu do danych poprzez zaszyfrowanie plików znajdujących się na dysku.

W przypadku infekcji wirusem stworzonym przez dobrego hakera-programistę samodzielne pozbycie się problemu jest bardzo często niemożliwe. W takiej sytuacji jedynym ratunkiem jest czyszczenie z wirusów przez wykwalifikowanych specjalistów, dysponujących odpowiednim zapleczem technicznym i programowym.

Usuwanie wirusów z komputera w MESKOMP

Jeśli podejrzewasz, że Twój komputer albo laptop jest zainfekowany złośliwym oprogramowaniem, zgłoś się do nas, a pomożemy Ci pozbyć się problemu raz na zawsze! Usuwanie wirusów z laptopa lub komputera w naszym serwisie przebiega w kilku etapach:

  • najpierw skrupulatnie przeanalizujemy Twoje urządzenie pod kątem zainfekowania wirusami lub innego typu niechcianym oprogramowaniem,
  • następnie skutecznie oczyścimy Twój komputer z wirusów i złośliwego oprogramowania,
  • na koniec odpowiednio zabezpieczymy urządzenie przed atakami w przyszłości.

Już od kilkunastu lat świadczymy kompleksowe usługi w zakresie usuwania wirusów z komputerów na terenie Śląska i Zagłębia (m. in. w Katowicach, Gliwicach, Sosnowcu czy Zabrzu). Nasi specjaliści pomogą pozbyć się złośliwego, niechcianego oprogramowania z komputerów stacjonarnych i przenośnych oraz podpowiedzą, w jaki sposób skutecznie unikać potencjalnych zagrożeń podczas korzystania z Internetu.

Doradzimy Ci także, jaki program antywirusowy wybrać w zależności od Twoich potrzeb i oczekiwań. Czyszczenie komputera z wirusów w naszym serwisie komputerowym to pewność, że wszystkie zagrożenia zostały całkowicie zneutralizowane, a komputer jest właściwie zabezpieczony. Zapraszamy do kontaktu!

Tu nas znajdziesz

FORMULARZ KONTAKTOWY

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest ABC Komputery MESKOMP z siedzibą w Katowicach, ul. Gen. Jankego 211