501 516 684, 32 888 70 88,

Odzyskiwanie danych z karty sd

Korzystanie z urządzeń takich jak telefony komórkowe, aparaty cyfrowe czy kamery wymaga zapewnienia miejsca do zapisywania danych. Możliwości współczesnych nośników danych są ogromne, ale nie zawsze mogą one być wbudowane na stałe. Przykładem są nowoczesne smartfony, których rozmiary ograniczają liczbę montowanych podzespołów. Rozwiązaniem są karty SD (Secure Digital), które pozwalają na rozbudowanie pamięci zewnętrznej.

Czym jest karta SD? To niewielki moduł zewnętrzny, przeznaczony do zapisywania danych zachowywanych również po odcięciu zasilania. Pod tym względem różni się on od pamięci operacyjnej RAM. Z drugiej strony możliwość wymiany karty SD na inną sprawia, że urządzenie takie jak aparat fotograficzny czy kamera oferuje nieskończoną ilość miejsca na dane. To pozwala na gromadzenie setek tysięcy zdjęć, filmów i plików muzycznych.

Funkcjonowanie karty SD opiera się na pamięci Flash, wykorzystującej nieulotną pamięć półprzewodnikową do gromadzenia danych. Poszczególne karty różnią się od siebie wymiarami i pojemnością pamięci. Wyróżnia się karty SD, MicroSD, MiniSD, SDHC, SDXC, a format zapisu plików można dostosować za pomocą specjalnych przejściówek.

Jakie pliki można odzyskać z uszkodzonej karty SD?

Ze względu na niewielkie rozmiary pamięć tego typu jest wyjątkowo podatna na uszkodzenia mechaniczne. Stanowią one również zagrożenie dla zapisanych plików. Osoby, które na takich nośnikach gromadzą dokumentację z wyprawy turystycznej czy innego ważnego wydarzenia, z pewnością zastanawiają się nad tym, jak odzyskać zdjęcia z karty pamięci. W warunkach domowych nie zawsze jest to możliwe bez względu na dostępność specjalnych programów. Jednak, ze względu na specyficzny charakter kart Flash, jest to możliwe w specjalistycznym serwisie.

Odzyskiwanie danych z kart SD odbywa się przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu oraz oprogramowania i jest możliwe przy spełnieniu określonych warunków. Obejmuje ono pliki zapisane w formatach, do których jest przystosowany nośnik danych. Najczęściej są to zdjęcia, pliki audio oraz video.

uszkodzona karta sd

Kiedy istnieje możliwość odzyskania danych z karty SD?

Jednymi z najczęstszych rodzajów uszkodzeń kart SD są te o charakterze fizycznym. Mogą one być drobne, jak np. wypadnięcie blokady chroniącej przed zapisem, jak i poważne. Do tych drugich zalicza się pęknięcie czy złamanie nośnika. Dlatego też odzyskiwanie zdjęć z karty pamięci jest uwarunkowane stopniem i rodzajem uszkodzenia. Decyduje też o efekcie końcowym oraz ilości odzyskanych plików.

Odzysk danych z karty SD jest możliwy w większości przypadków, bez względu na to, czy uszkodzenie ma charakter fizyczny czy logiczny. Do pierwszych zaliczają się wymienione wcześniej złamania, zgniecenia, zalanie czy brak oznak działania. Uszkodzenia logiczne obejmują między innymi sformatowanie czy wykasowanie plików.

Odzyskiwanie danych z karty pamięci zakończy się większym sukcesem, jeśli po wystąpieniu zdarzenia (zalanie, uszkodzenie, format) użytkownik nie wykona już żadnej operacji. Wykonanie kolejnych zdjęć czy nagranie filmów na sformatowanym nośniku spowoduje nadpisanie danych, znacznie zmniejszając możliwość odzyskania pierwotnych plików. Dlatego ważne jest, aby wyjąć kartę SD z urządzenia i starannie ja zabezpieczyć.

Cena odzyskania danych z karty pamięci

Odzyskiwanie danych z karty pamięci jest jedną usług, które oferuje ABC Komputery MESKOMP. Dysponujemy odpowiednim zapleczem technicznym oraz wiedzą i doświadczeniem pozwalającym na osiąganie dużych sukcesów w tej dziedzinie. Ceny usług z tej grupy nie są jednakowe, gdyż kształtuje je wiele czynników. Są to między innymi stopień uszkodzenia karty, konieczność wykonania dodatkowych napraw czy czas poświęcony na odzysk danych z karty SD. Dlatego każda usługa jest wyceniana indywidualnie.

Zdajemy sobie sprawę, że nowoczesne aparaty fotograficzne czy kamery cyfrowe od wielu lat zastępują inne formy utrwalania ważnych wydarzeń z życia rodziny czy gromadzenia danych teleadresowych. Przypadkowe zdarzenie może sprawić, że te dokumenty są tracone bezpowrotnie. Przeprowadzane odzyskanie zdjęć z karty SD pozwala na zachowanie cennych, unikalnych materiałów.

nosniki pamieci i karty SD