501 516 684, 32 888 70 88,

Administrowanie systemami pamięci masowej

Jedną z charakterystycznych cech współczesnego biznesu jest ogromna ilość danych, które muszą być przechowywane w taki sposób, by zapewnić im całkowite bezpieczeństwo. Firmom ze Śląska i Zagłębia w ramach opieki informatycznej oferujemy kompleksowe administrowanie systemami pamięci masowej.

Dbanie o pełną sprawność sprzętu

 Aby system pamięci masowej w pełni spełniał pokładane w nim nadzieje, musi nie tylko zapewniać wystarczającą pojemność – musi również działać bezawaryjnie i umożliwiać uzyskanie dostępu do danych w razie zaistnienia takiej potrzeby. Ponadto niezbędne jest regularne (zwłaszcza w przypadku danych o kluczowym znaczeniu) wykonywanie kopii bezpieczeństwa.

Powierzenie nam administrowania systemami pamięci masowej to pewność, że dane Twojej firmy będą bezpiecznie przechowywane na szybkich, nowoczesnych urządzeniach magazynujących, dopasowanych pod względem wydajności oraz pojemności do bieżących potrzeb przedsiębiorstwa. Stale monitorujemy sprawność poszczególnych urządzeń i reagujemy natychmiast po wykryciu nawet najdrobniejszych problemów.

Kontrolowanie systemów zabezpieczeń danych

 Aby efektywnie i w odpowiedni sposób zabezpieczyć dane przechowywane na dyskach komputerów firmowych oraz na zewnętrznych serwerach niezbędne jest wdrożenie właściwych rozwiązań oraz wyeliminowanie ewentualnych słabych punktów w obrębie istniejącej w firmie struktury IT.

Nasza oferta outsourcingu it dla firm ze Śląska i Zagłębia obejmuje również gruntowną, drobiazgową analizę funkcjonujących systemów zabezpieczeń danych. W razie wykrycia nieprawidłowości proponujemy sprawdzone, skuteczne rozwiązania, które zawsze są szyte na miarę oraz stworzone na bazie najlepszych dostępnych współcześnie technologii. Jeśli istnieje taka potrzeba, jesteśmy również w stanie zająć się bieżącą kontrolą stanu systemów bezpieczeństwa.

Weryfikacja sprawności oprogramowania

 Jednym z problemów najczęściej zgłaszanych przez pracowników w firmach jest brak prawidłowego działania aplikacji, kłopoty z obsługą danego oprogramowania lub jego niekompatybilność z innymi programami. W efekcie praca nie odbywa się z optymalną efektywnością, co z kolei skutkuje wymiernymi stratami po stronie przedsiębiorstwa.

Firmy ze Śląska i Zagłębia mogą uniknąć strat spowodowanych przez awarie oprogramowania – wystarczy zgłosić się do nas, a zweryfikujemy wszystkie aplikacje używane w danym momencie. W ramach usługi wskażemy obszary problemowe oraz te, które mogą stanowić przyczynę kłopotów w przyszłości, doradzimy również właściwe rozwiązanie i wdrożymy je w taki sposób, by w możliwie najmniejszym stopniu wpłynąć na codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

W razie zainteresowania usługą administrowania systemami pamięci masowej zapraszamy do kontaktu – chętnie odpowiemy na wszelkie pytania, rozwiejemy wątpliwości i przedstawimy pełną ofertę opieki informatycznej dla firm!